امروز : دوشنبه 22 ارديبهشت 1399
ایجاد سامانه شفافیت تسهیلات بانکی در بودجه

تاریخ ارسال : 1400/10/29نماینده مردم تهران گفت: در لایحه بودجه، سامانه شفافیت تسهیلات کلان بانکی لحاظ می شود هر چند که اعتقاد داریم این امر نیاز به قانون‌گذاری دائمی دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، علی خضریان در نشست عصر سه شنبه با فعالان دانشجویی دانشگاه‌های تهران با بیان اینکه مساله بودجه کشور از مباحث مهم است، افزود: مساله برنامه مالی و کلان کشور برای سال آینده قابل تامل است، مجلس با تصویب کلیات لایحه دولت پیام همراهی به دولت را داد و این پیام مخابره شد که اگر قرار است مشکلات را حل کنیم در کنار یکدیگر کار را پیش می‌بریم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: لایحه بودجه در سازمان برنامه‌ای تدوین شده که از ابتدای سال در اختیار دولت رئیسی نبود، بنابراین حتما ایرادات و نواقصی دارد. اما در این بین موضوع ارز ترجیحی امر مهمی است که در اقتصاد سال آینده مسئله مهمی خواهد بود. وی یادآور شد: سال گذشته برای بررسی بودجه ۱۴۰۰ بخشی از مجلس پیگیر حذف ارز ترجیحی بود و موافقان بر این باور بودند که نظارت ناکافی باعث رانت شده و تبعات فساد آور آن در نهاده‌ها و دارو و دیگر وارد شده است و بیان شد که ارز یارانه‌ای به کالاهای هدف نرسید.
خضریان با بیان اینکه به نظر می‌رسد دولت رئیسی نیز خواهان حذف ارز ترجیحی است، بیان کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مبلغ ارز ترجیحی که لحاظ شد متناسب با نیاز ۶ ماه ابتدای سال بود و عملا برای نیمه دوم سال ارز ترجیحی لحاظ نشده بود که دولت لایحه دو فوریتی در این زمینه ارائه کرد تا مجلس در زمینه ارز ترجیحی تعیین تکلیف کند و به نظر می‌رسید دولت هم خواهان حذف است صرفا به دنبال ساز و کار آن است. مجلس به فوریت لایحه دولت رای نداد، اما از طریق سرا قوا تخصیص اعتبار تا پایان سال برای دولت گرفته شد.

منبع خبر : اقتصاد آنلاین

برچسب ها :
ارسال دیدگاه :